Tuesday, June 28, 2011

Baba Dimri

LOG PERSONALE
DATA STAR:

80 netë Star mbushur deri në Krishtlindje  Këtë mëngjes nisi si çdo mëngjes të tjera.
Mungon dhe unë u zgjua të shëndosha qejf pak e këmbanës orën tonë Jingle alarm. Ne u ngrit, u veshur, fiks flokët tona dhe u drejtuan poshtë në kuzhinë për mëngjes ku gruaja ime më ka bërë një mëngjes të mrekullueshme e pancakes (me gjalpë dhe shurup panje) sallam, vezë të fërguara (me qepë dhe djathë), dolli, (me luleshtrydhe pelte) lëng portokalli dhe kafe. Unë kisha aplikuar vetëm një pjesë të shëndoshë të gjalpë për pancakes time dhe ishte gati për të shtuar shurup, kur kam vënë re një tingull shumë i bezdisshëm whining vijnë nga jashtë. Kjo nuk do të tingëllojë mirë që kam menduar për veten time, por nuk duan mëngjesin e shijshme për të marrë të ftohtë fillova të derdh mbi pjatë shurup time dhe si kam filluar të vënë kafshimin e parë në gojën time të shëndoshë whining mori edhe më fort dhe më të shpejtë. I vënë poshtë pirun time dhe ishte vetëm për të ngriteni për të shkuar jashtë kur dera e kuzhinës fluturoi hapur dhe një kukudh vend lodhshëm ia plas nëpërmjet saj. "Çfarë në ngrirja po ndodh" I bërtiste atij. Deri tani raketë ishte aq me zë të lartë ai mund vetëm mezi dëgjoni mua, por ai ishte aq i lodhshëm nga kandidimi të gjitha ai mund të thonë se ishte "Santa" "Santa" dhe vala krahun e tij në derë, por si kam filluar të shkoj nga dera kukudh grabbed një të mbajë krahun tim dhe filloi të tërhequr më larg nga dera. Unë kam qenë vetëm për të largoj kukudh nga krahu im, kur të gjithë një e papritur whining ndalur me një zë të lartë ... gërvisht Pastaj dëgjova një-ker-WA-AP-ker-rrah--ker-WHAM-e ndjekur nga një i madh-ker-Wang-. Papritmas e shtëpisë filluan të dridhje, enët filloi të trondisin dhe tabela filluan të dridhen dhe pastaj ajo dukej sikur dikush ishte i hedhjes kuti dhe kutitë e mermerit në krye çatinë e shtëpisë ... Sytë e varfër elfs mori të madhe dhe ai filloi të dridhen dhe pastaj ...... i ra të fikët ..

    Të shëndosha në çatinë e shtëpisë ishte tani shurdhues. Hedhja e hapur derën e pasme unë nuk mund të besoj atë që sytë e mi panë të ardhshëm. Dyqan Ëmbëlsira (e cila është e bashkangjitur në anën lindore të katërtat Shef renë), kishte një vrimë gjigante në lulëzim në çati dhe nga ajo vrima pjesë e madhe e Canes përdredhur karamele mente u prish në ajër dhe në rënie si breshër në të gjithë Polin e Veriut . Si pjesë shtrembëruar e goditur karamele kulmi i lartë dhe tokë ata e thyer në copa të vogla dhe të kuqe e bardhë e karamele mente. Në terren të gjitha gati dukej si një pjatë karamele me inç dhe inç e karamele përdredhur Canes fërkimit deri nga dëborë. "Unë kam marrë për të shkuar në dyqan karamele", tha se unë me gruan time. Pra edhe një herë unë u detyrua të mendojnë të shpejtë .... Diktim kovë ushqyer renë unë shpejt e vendosi atë në kokën time dhe rrëshqiti trajtuar nën mjekër e mia dhe pastaj grabbing sajë tim të preferuar për t'u përdorur si një mburojë Unë u zhvillua nga shtëpia drejt dyqan karamele .. Kohë dhe prapë kohë u godita me copa gjigande shtrembëruar e Canes karamele mente .... Ajo ishte aq e çuditshëm që të gjitha unë mund të mendoj se është ajo duket si Antlers e saj bie shi. Pasi në dyqan karamele kam detyruar derën të hapur dhe çfarë pashë tjetër ngriu mua në gjurmët e mia .... Disa si, dikush kishte tëri një chipper dru mbi fundin e brezit kallam karamele transportues. Si karamele mente para zbriti transportues ra drejt e në chipper druri, ku chipper dru terren atë në copa të vogla. Pastaj chipper drurit u binin copa të karamele në hapjen e një ventilator dëborë (e cila kishte një kanal të vogël frigorifer regjistruar në anën e saj) dhe ventilator bora (e cila ishte vënë në anën e saj, duke treguar lart) ishte tymi i zi lëkundet nga ajo dhe u prish pjesë shtrembëruar e Canes karamele ngrirë nëpërmjet çatinë e dyqanit tim karamele.

Dhe nuk ka ..... Në fillim të linjës tërë asamblesë ishte Dasher me një projekt që ka thënë: "How To Make Antlers kallam karamele" (Unë mendoj se ai e gjeti atë në Google). Ai ishte leh urdhërat në kukudhët me ngut dhe për të cilat kishte nevojë më shumë karamele mente. Për fat të mirë për mua të varfërit dëborë ventilator, e cila ishte ende pirja e duhanit, vendosi të prishë drejtë në lidhje pastaj dhe chipper druri mori në mënyrë të plotë të karamele se siguria nisi. Në heshtje varri që pasuan unë thashë: "Dasher atë që në ngrirja jeni duke bërë "!!!!

S'është nevoja të thuhet Dasher do të zënë për një kohë, duke i dhënë të gjitha pjesët karamele mente shpërndara në të gjithë Polit të Veriut.

Pra, .... Nëse ju merrni një funny looking karamele mente kallam këtë vit ju mund të falenderoj Dasher për të ...... Santa Claus

Shënim personal ... Kur isha fëmijë kam lexuar se si "Nata para Krishtlindjeve" u krijua. E saj tha se vajza ishte shumë shkrimtarët, shumë i sëmurë. Ajo i tha babi i saj se të gjitha ajo e donte për Krishtlindje është një tregim për Santa. Babai i saj kontrolloi të gjithë Londër, por nuk mund të gjejnë një histori të vetme rreth Santa për vajzën e tij të sëmurë. Pra ..... Në shtëpinë e tij rrugën për Krishtlindje ai i shkroi asaj një histori të veten dhe lexoni atë të fëmijës së tij ethe kur ai mbërriti në shtëpi (prag të Krishtlindjeve). Këtë dashuri, të një babai për fëmijën e tij, është frymëzimi që drejton mua për të krijuar këto histori për ju. Unë shpresoj se ju do ta ndani me fëmijët dhe miqtë tuaj (si unë jam )...... Pra, dërgoni të gjithë miqtë tuaj një kartë e Krishtlindjeve, e-mail, me shkrim ose dhe u thuaj atyre në lidhje me këto histori. Ata janë të lirë, siç është dashuria ime për ju, fëmijët tuaj, dhe të Krishtlindjeve ...... Santa Claus

Shkruar nga Christopher Goeller
powered by